کاشت مو

کاشت موی سر چیست و به چه کسانی توصیه میشود

توضیحات کلی در خصوص کاشت مو

کاشت مو از جمله اعمال زیبایی مهم و پر طرفدار در بین عموم مردم می باشد. بسیاری از افراد به دلایل موروثی یا بالارفتن سن دچار ریزش مو می شوند که موجب کاهش اعتماد به نفس آنها می شود با ترمیم فولیکول های مو باعث بازگشت موهای از دست رفته آنها می شود که به معنی جابه جایی فولیکول های مو از قسمت پر تراکم به نواحی کم تراکم است.

در واقع طی این عمل ریشه  مو از قسمت پشت سر که در مقابل ریزش ارثی مقاوم است، به قسمتی که موها در حال ریزش هستند پیوند زده می شود. این روش یکی از موثرترین روش های ترمیم و بازیابی موهای از دست رفته است که در آن موی طبیعی به قسمت در حال ریزش پیوند زده می شود.

عمل جراحی کاشت مو به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می شود و معمولا یک روز طول می کشد، ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ گرافت مو پیوند زده می شود و در نواحی که قرار است مو پیوند زده شود، بی حسی تزریق می شود تا بیمار هیچگونه دردی را در حین عمل حس نکند.

پس از عمل نیازی به استراحت نیست و فرد می تواند فردای روز عمل کارهایش را انجام دهد. معمولا بین سه تا پنج ماه پس از عمل، موهای کاشته شده رشد می کنند ولی نتیجه نهایی کاشت بعد از یکسال نمایان میشود.
برای کاشت سن متقاضیان از اهمیت زیادی برخوردار است بهتر است که این عمل برای افراد کمتر از ۲۵ سال انجام نشود و این عمل در سن های بالاتر صورت پذیرد که روند ریزش مو متوقف شده باشد.

قبل از اقدام به جراحی، باید علل ریزش مو بررسی شود تا بتوان تصمیم درستی در مورد انجام یا عدم انجام جراحی گرفت. همان طور که می دانید، علل متعددی در ریزش و کم پشت آن نقش دارد. عواملی مانند وراثت، استرس،تنش های روحی، تغذیه ی نامناسب از عواملی هستند که در ریزش مو ، دخیل هستند.

نظر نهایی در مورد صلاحیت افراد برای انجام این جراحی توسط جراح متخصص صورت می‌گیرد.

 مانند سایر جراحی ها در کاشت موی سر نیز، باید نکاتی را قبل از عمل رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از کاشت مو بگیرید. این نکات در ذیل آمده است.

رویکرد ما، همراه کردن دانش و تخصص با تجربه است تا در برخورد با شرایط خاص هر مراجعه‌کننده، صحیح‌ترین مشاوره و بهترین خدمات ارائه شود. هدف کلینیک تابناک این است که با به بکارگیری پزشکان متخصص و نمونه کشوری و استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته روز دنیا بصورت تک نفره در اتاق عمل به جهت شیوع ویروس کرونا مراقب شما باشیم.

 تا درنهایت شما حس بهتری نسبت به چهره و اندام خود داشته باشید

برای دیدن نمونه های بیشتر و نظرات مراجعین کاشت موی سر در کلینیک تابناک کلیک کنید